Argenton & Peronne


Argenton en Peronne
In Heemskerk zijn er voor Argenton 150 duiven ingekorfd, waarvan 136 stuks in concours. In Het rayon B 503 duiven en in de Afdeling totaal 2641. Zelf 5 duivinnen mee die vorige week als voorbereiding mee zijn geweest naar Asse Zellik om nog wat kilometertjes te maken. Ze stonden er prima op, afwachten of ze met de ‘beste’ mee kunnen doen.
Vrijdag de 28 ‘natour’ jongen gepakt en in de mand gestopt voor hun eerste ‘trainingsvluchtje’. Op weg naar het pontje van Buitenhuizen passeerde ik het recreatiegebied t.o. De Trompet (Heemskerk) en daar zag ik een duivenliefhebber een duif lossen. Nieuwsgierig reed ik er even heen en jawel een bekende liefhebber van naam en faam uit de regio Den Helder trof ik aan. De Trompet is een prachtige plek om de duiven te lossen, mooi langs de kust en het is toch snel een 55/60 kilometer naar Den Helder. Mooie dikke wolken waar het zonnetje doorheen prikte, ideale omstandigheden, de duifjes werden één voor één gelost, gelijk ’n pilletje, druppeltje en ze werden genoteerd. Dat is duiven opleren! We hebben even bijgepraat en elkaar succes gewenst voor zaterdag voordat ik mijn weg vervolgde. Duifjes bij het pontje eruit en bij thuiskomst zat alles al in het hok, hebben ze wat geleerd? Ja, hoe ze uit de mand moeten komen en verder helemaal niets. Dat gaan we volgende week anders doen want ze moeten wel alleen thuis weten te komen voordat ze naar Gorinchem gaan.
Vrijdagavond 41 jonge duiven ingekorfd ( 3 zijn er thuis gebleven en mogen weer mee op de natour), ze voelden goed aan en zoals altijd, gewoon nog een beetje voer nog in de krop.
In Heemskerk 573 duiven in concours en 171 vrachtduiven en in het Rayon 1917 duiven .
Ruim 100 duiven in de club minder t.o.v. vorige week, er worden al wat duifjes ingehouden en er zijn wat verliezen geleden. Toch nog een mooi aantal duiven en 144 prijsduiven!
Update zaterdag
De duiven in Argenton zijn om 7.15 uur gelost.
De duiven in Peronne zijn om 10.00 uur gelost.

In de middag de lijst van aankomsten van P.V. Heemskerk.............succes

Gerrit Twaalfhoven van Harte!!

Twaalfhoven Gert14028314325,6371307,1481
Boer /Mens comb.1412311826,7481293,7082
Rijn van Ron14233313772,3891293,643
Beentjes Henk14230310968,7041282,3454
Geerlofs Willem14424313307,0411281,9445
Nijman Jos1453313591,6461279,7056
Ebbers Dirk1448312196,6721278,7967
Vuuren van Piet14633311297,2271262,6138
Nijman Peter 14734311774,7111259,3579
Durge Simon14727310673,2071255,49910
Baltus Hans141240313604,4021241,178
Knap Mart141315311932,2161231,717
Paap Erwin141330311734,9771229,724
Delden van Max141547313203,421224,487
Baltus Piet141747313254,5671215,185
Aar van de Fam141552310914,3211215,142
Teeling Jaap141958314194,2271208,594
Duivenvoorde Nico141931311844,441201,636
Weel  Comb.142655311382,2051166,59
Weel Sjaak143032312904,9481156,623
Tervoort Ben14350307410,5231117,856
Ulehake Jacco143941312225,1051116,352
 

Reacties